Mafia a NHL

Autor: David Mikuš | 13.10.2009 o 21:24 | Karma článku: 2,65 | Prečítané:  624x

Mafia, je celosvetový problém, na ktorého vyriešenie zasvätil celý život nejeden odborník z kriminalistiky, justície atď... Ale čo má spoločný tento pojem s najlepšou hokejovou ligou sveta?

 

Slušnému človeku sa až ústa otvárajú od vynaliezavosti ľudí s diagnózou „hlavohruď“ ako sa nelegálne dostať k financiám. V post komunistických krajinách sa podobným indivíduám začala zlatá baňa bezpochyby po páde bývalého režimu. Tí kreatívny, ktorým nestačilo len angažovanie sa v buď privatizáciách, alebo klasických „vydieračkách“ si hľadali aj vskutku zaujímavé riešenia „športového vyžitia“

Ale aby som konkretizoval, po revolúcií sa neotvorili hranice len nám bežným smrteľníkom, ale aj mnohým športovcom, hokejistov nevynímajúc. Veľa z nich síce už možno bola hviezdami v domácej lige, ale teraz mali šancu presadiť sa v najlepšej lige sveta – kanadsko - americkej NHL!

A práve tu sa nám pomaly pretínajú osudy skvelých hokejistov a „bezkrkých kreatívcov“. Však prečo sa nepriživiť na cudzom úspechu? A to nemusíte zas rozmýšľať nad príliš sofistikovanými metódami. Stačí obyčajné vydieranie. To je snáď najčastejší spôsob ako si ukrojiť aspoň čo – to z astronomických výplatných lások tých najlepších hokejistov. Dokonca ani v tom samotnom vydieraní sa nenamáhajú moc. Väčšinou to robia priamo cez rodinných príslušníkov, ktorý ostávajú v Rusku (alebo inej rodnej krajine). Napríklad taký Jašin a Larionov v čase, keď ešte hrali v National Hockey Leaugue presťahovali (nevedno prečo) rodinu do Severnej Ameriky. U nich možno ide o dohady, ale taký Sergej Starikov priamo priznal, že viacerý majú obavy vrátiť sa domov. A aj na tých, ktorý sa buď zaplietli, alebo „rokovania“ s nimi neboli také ľahké sa nezabúda. A to je už silnejšia káva! Prípady ako Valentin Syč (predseda ruskej hokejovej federácie), Viktor Jakušev (mnohonásobný reprezentant ZSSR) alebo Sergej Zamčionok (gólman Metalurgu Magnitogorsk) sa končili oveľa horšie, ako zaplatením. Všetci zmieňovaný boli zavraždený.

Doteraz sa bola reč len o ruských hokejistoch, ale tento problém sa netýka len Ruska. Napríklad Ukrajinec Oleg Tverdovskij mal zaplatiť 200 000 USD za jeho matku, ktorú uniesli.

Alebo sa odpútame úplne od bývalého Sovietskeho zväzu? Tak zatnime priamo na naše rodné Slovensko. Hovorí vám niečo meno Milan Kurilla? Odchovanec Slovanu, ktorý neskôr hrávam aj za Nitru. Zavraždený údajne pre požičaných 120 000 korún. Po jeho smrti sa začali vynárať dohody na jeho styky s tzv. „takáčovcami“. Vykonávateľom ortieľu nad ním bol istý Ladislav R., ktorý bol za vraždu odsúdený. Kurillu najprv postrelili, potom utopili a nakoniec zakopali. Keďže sa ani neunúvali vykopať akú - takú jamu ešte po nehybnom tele poriadne poskákali, aby ho do plytkého hrobu napasovali.

Toto bol možno len zlomok z tých prípadov, čo sa stali. Mnohé z nich sú síce datované a začiatky deväťdesiatych rokov, ale to neznamená, žeby sa nič podobné nedialo dnes. Možno sa to len menej dostáva na verejnosť

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Trump je najškodlivejší zjav, čo Zem nosila

Výročná správa SIS je opäť raz akoby volanie po zrušení inštitúcie.

EKONOMIKA

Most nepodporí návrh Smeru o odchodoch do dôchodku

Smer sa pri návrhu zákona o budúcich dôchodkoch obráti na opozíciu.

dnes píše matia lenická

O ženách chcú opäť rozhodovať muži

Naša katolícka cirkev odmieta počúvať a nasledovať vlastného pápeža.


Už ste čítali?