50-ka v obci? – nereálne.

Autor: David Mikuš | 31.1.2009 o 22:59 | Karma článku: 3,81 | Prečítané:  797x

 V poslednom čase sa veľa hovorilo o tom, aká jedobrá 50-ka v obciach, ako dáva veľké šance na prežitie chodcom priprípadnej zrážke, atď... Nedodržiavanie sa trestá pokutami. Samozrejme, poriadne vysokými.

Ostáva sa zamyslieť iba nad otázkou, ako to bude s poslušnosťou. Vrátim sa o vetu späť, pokuty. Na ne sú potrebný policajti, aby vám ich niekto vydal a práve tu je problém.

Taký malý príklad zo života: Bývam v obci, kde je pomerne rovná cesta, ku podivu aj v dobrom stave a dakedy to skutočne veľmi zvádza k pridaniu na plynový pedál. A málo kto odolá... Plus ešte fakt, že „dopravákov“ vidno len sporadicky. Pritom verím, že keby stáli celý deň, kľudne si zarobia na svoju mesačnú mzdu, možno dokonca potiahnu aj zaďalších kolegov.

Aký má ale potom význam táto rýchlosť, keď ide viac menej len o formalitu, ktorú dodržiavajú možno tak tí, ktorý sa práve vychádzajú z domu a práve sa rozbiehajú. Isteže, na jednej strane sú vodiči (väčšina), ktorý sú radi, že sa nemusia zdržiavať zbytočným spomaľovaním, ale mne ostáva len dúfať, že jeden z miestnych Schumacherov nespôsobí tragédiu. Často sa totiž hovorí, že až tá dokáže niečo vyriešiť. Ale v tomto prípade pochybujem. Jednoducho platíme za - v tomto - zlú polohu. A práve tá poloha robí tento problém v podstate neriešiteľný.

Možno je preto šťastie, že sa aspoň začalo s výstavbou nových chodníkov (opäť hovorím o tej obci,ktorú mám v dokladoch v kolónke „Trvaný pobyt“).  Tie staré boli totižto absolútne nemožné, takže väčšina ľudí aj tak behala po ceste...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo by sa mali Slováci začať báť Čechov

Slovensko bude musieť vynaložiť viac úsilia a vynaliezavosti, aby ho Brusel v zhluku „podivných“ demokracií na východ od Nemecka rozpoznal

EKONOMIKA

V Belgicku zadržali 112 slovenských kamiónov pre možné vykorisťovanie vodičov

Polícia skúma, či nedošlo k sociálnemu dumpingu.

TRENČÍN

Strelcovi zo Smeru potvrdil súd 20 rokov za pokus o vraždu

Krajský súd zamietol odvolanie Jaroslava Baču.


Už ste čítali?